X
X
üst

Hakkımda

Kimdir?

Ankara doğumlu sanatçı, akademik müzik kariyerine Kültür Bakanlığı Klasik Türk Müziği Devlet Korosu’ nda başlamıştır. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi’ nin düzenlemiş olduğu dışardan eğitim sınavlarını derece ile kazanmıştır. İki yıl süren öğreniminin ardından ulusal televizyon kanalları ve radyolarda müzik direktörlüğü ile beraber sunuculuk görevlerini üstlenmiştir.

Bu sayede müzik dünyasında önemli yerleri olan birçok isimle tanışma fırsatı yakalamıştır. 2005 yılı itibarıyla müzik kariyerine, istanbul’ da devam etmiştir. Burada birçok usta müzisyenle sahne almış ve çıraklık evresini tamamlamıştır. Yine bu dönemde yabancı ülkelerden ülkemize ziyarete gelen müzisyenler ile dünya müzikleri üzerine çalışmalara katılmış ve bu orkestralarda lokomotif rol üstlenmiştir.

O yıllarda deneyim elde ettiği başlıca stiller hint, arap, azeri, uzakdoğu, batı müziği ve ispanyol flamenko müzikleridir. 2011 yılında Ankara’ ya dönen Kandemir, bu süreçte sayısız sahne deneyimlerinden sonra müzik eserlerini kendine özgü uslübuyla yorumlamaya başlamıştır.

Müzik frekanslarının insan beyni ve ruhu üzerindeki etkileri üzerine araştırmalar yapan Kandemir, konuyla ilgili araştırmacı akademisyenlerden eğitimler almış ve çalışmalarına üniversite koroları, popüler müzik gruplarıyla devam etmiştir.  Sosyal sorumluluk projelerine hassasiyetle yer vermekle beraber 2017 yılı program gelirinin tamamını da bağış yapmakla değerlendirmiştir.

2020 yılı başlarında albüm çalışmalarına hız veren Kandemir, 2021 mayıs ayına çalışmalarının yayınlanacağı bir albüm planlamıştır.

© 2018 WolfThemes All rights reserved